منو

نکات مهم در زمان طراحی تراکت نکات مهم در طراحی تراکت

نکات مهم در طراحی و چاپ تراکت

با سلام امروز قصد داریم مطالب مهم در مورد طراحی تراکت تمام رنگی را توضیح بدهیم ابتدا توضیح مختصری در مورد تراکت و بروشور می دهیم و تفاوت های هر یک را بررسی خواهیم کرد و نکات مهم در زمان طراحی را به شما خاطرنشان خواهیم کرد . تراکت چیست و چه کاربردی دارد  تراکت به برگ های تبیغاتی گفته می شود که معمولا در تیراژ بالا و برای تبلیغ عمومی یک محصول یا خدمات  استفاده می شود مثل فست فود ها یا افتاحیه یک مجموعه یا حراج یک محصول و ….  تراکت معمولا در سایز های مختلف قابل چاپ است مانند سایز آ۵ و آ۴ ، آ۳ یا آ۶ که کوچک ترین سایز تراکت به حساب می آید ولی معمولا در سایز آ۵ چاپ میشود زیرا سایز مناسبی است نه خیلی بزرگ است و نه خیلی کوچک حالا به برسی بروشور می پردازیم و درمورد کاربرد آن بشتر آشنا می شویم . بروشور معمولا برای  توضیح خدمات یک محصول استفاده میشود وتفاوت اصلی آن با تراکت در خط تا  است یعنی بفرض مثال یک کاغذ آ۴ به سه قسمت تقسیم شده است که بیشتر برای نشان دادن خدمات و اطلاع دادن از یک محصول استفاده می شود .

چند نکته مهم در زمان طراحی تراکت که حتما رعایت کنید .یک استفاده از  رنگ های مد چاپ یا CMYK است اگر شما از این مد رنگ استفاده کنید اختلاف کمتری پس از چاپ خواهید داشت دو- رزولیشن ۳۰۰ دی پی ای که مخصوص چاپ است با قرار دادن این رزولیشن در هنگام طراحی می توانید بهترین خروجی چاپ را دریافت کنید . سه – حفظ برش از چهار طرف به میزان ۵ میلیمتر یعنی نوشته ها و مطالب شما از چهار لبه کار فاصله داشته باشد تا پس از چاپ و هنگام برش مطالب برش آسیب دیده نشود .

توصیه ها مهم و فنی قبل از چاپ تراکت

نوشته ها متن خود را با کد رنگ مشکی تک صد یا C=0 M=0 Y=0 K=100  استفاده کنید تا پس از چاپ نوشته ها بدون هاشیه رنگ چاپ شود اگر شما از کد رنگ های متفرقه استفاده کنید احتمال ناخوانا بودن کار شما زیاد است .

بک گراند مشکی شاید شما هم مثلی خیلی از طراحان تم های مشکی را دوست داشته باشید که معمولا بیشتر خطا را در زمان چاپ تراکت اخواهد داشت که اکثر هم مقصر خود طراحان هستند زیرا بدون هیچ گونه دانش و اطلاعی از کد رنگ های چاپ شروع به طراحی می کنند برای بک گراند های مشکی می تونید از کد رنگ  C=70 M=70 Y=70 K=100  استفاده کنید و اگر متن سفید در بگ گراند خود دارید یک دور خط مشکی تک صد دور نوشته ها قرار دهید تا پس از چاپ مشکلی از لحاظ ناخوانا بودن نداشته باشید.

تصاویر سعی کنید قبل از ارسال تصاویر نور تصاویر مخصوصا تیره را زیاد کنید چون معمولا پس از چاپ رنگ ها تیره تر خواهد شد .و نکته پایانی در صورت نداشتن دانش طراحی از طراحی کردن تراکت یا هر محصول خود اجتناب کنید زیرا طراحی نیاز به دانش و تسط کافی بر برنامه های گرافیکی است  و اینکه تاثیر بسزایی بروی موفقیت تبلیغات شما دارد  امیدوارم مطالب فوق مفید واقع شود و در طراحی خودتون ازش استفاده کنید .باتشکر تیم طراحی چاپ دانا

چاپ تراکت

مطالب مرتبط

دسته :  طراحی تا چاپ

دیدگاه ها

Sorry, comments are closed for this item.